Co za knížky si chci koupit

13. února 2014 v 6:58 | Fox Drake |  Já a vše kolem mně
Včera jsem dočetla moc pěknou knížku Hvězdy nám nepřály, na kterou vám v nejbližší době napíšu recenzi (a také až se proberu z toho šoku po přečtení) a přemýšlela jsem, co za knížky bych si koupila, kdybych teď měla šanci. Na prvním místě se umístila právě tato knížka.
Na dalším místě pomyslného žebříčku se umístil třetí díl série The Mortal Instruments (nástroje smrti). K Vánocům jsem dostala první dva díly, které jsem zhltala prakticky jedním dechem a třetí díl je můj dlouhodobější cíl, postupně nejlépe samozřejmě všech šest dílů, abych je měla doma pěkně pohromadě.
Poté mi tu nesmí chybět Anna krví oděná, což je nádherná knížka. Romantický, tragický fantasy příběh o nesmrtelnosti lásky a vlastně i nesmrtelnosti všeobecně. Pokud se rádi u knížek bojíte, pak je tato přesně pro vás.
Blbnutí s Oscarem je kniha od mé oblíbené české autorky, po jejíchž knihách a příbězích sáhnu vždy velmi ráda a když jsem knihu dočetla, odmítala jsem se s koncem příběhu vyrovnat a zoufale vymýšlela, co se bude dít dál.
Hunger Games. Trilogie, která ovládla svět a která se směle hlásí o stejný zájem, jako Harry Potter. A já s tím plně souhlasím. Proto ji musím mít doma.
Zatím poslední chtěnou knihou je Wreck This Journal. Určitě tu knížku znáte, je to vlastně kniha úkolů, které plníte a je neskutečně oblíbená.
Co vy? Jaké knihy momentálně chcete, které čtete a které vás nějakým způsobem zaujaly? Máte nějakou, kterou byste doporučili?


(obrázky jsou z google.com)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Murphy Murphy | 13. února 2014 v 16:31 | Reagovat

Já osobně doporučuju Delirium .. ale to ty znáš :P
A chtěla bych mít druhý díl, protože 1. už mám.
A Hvězdy nám nepřály je dokonalá knížka, ale nevím, jestli bych si jí chtěla koupit... je totiž jedna z prvních, do kterých bych se už podruhé podívat nechtěla, vzhledem k tomu, jaký "šok" ve mě zanechala ... (jinak to popsat nejde :D)

2 Nikísek Nikísek | Web | 18. února 2014 v 17:14 | Reagovat

Hvězdy nám nepřály je snad ta nejkrásnější knížka, jakou jsem kdy četla. Tak strašně mě ten příběh zasáhl a zároveň jsem si ji právě proto zamilovala. Je skvělá a podle mě úžasně čtivá, člověk doslova hltá každé slovo a než se naděje, je u konce... Navíc se mi strašně líbily ty skryté detaily, jako "proč Gus vždycky zavěšuje první, proč mu vždycky začně film první a tak podobně..." nikdy nepřestanu být vděčná Káťulce, která mi tuhle knížku doporučila a se kterou jsem se jí ze svých pocitů nejednou vypsala! Prostě úžasná!
A další knížky...? Na čtení momentálně není tolik času a když už - tak musím číst POVINNOU ČETBU :D Ale jinak jsem si i krásně poplakala u Hostitele, a musím říct, že knížka byla 100% lepší, než film. Uvidíme, jak to bude u "Hvězdy nám nepřály", ale jak jsem viděla trailer, máme se na co těšit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama