Love is all you need

12. února 2014 v 7:42 | Fox Drake |  Hetero
Tato - zase - krátká povídka je poněkud zvláštní. Je to víceméně pohádka, která nekončí dobře. Je to tím pádem stále pohádka? Nevím. A nějak nevím, co bych vám měla k tomu více říct.
Poslouchala jsem u toho písničku od Eda Sheerana: Give me love a přemýšlela, proč se všichni tak moc honí za láskou a myslí si, že je to to jediné, co potřebují.
Včera jsem si psala s kamarádkou, které jsem věnovala první povídku na tomto blogu... a bylo to skvělé. Já tu holčinu prostě žeru, je to brouček. A dneska jdu se svou slečnou ven, takže se těším nom. A do školy až na desátou, takže paráda. Co plánujete na dnešek vy?

"Give me love!" křičí zoufale chlapec, zatímco přebíhá k okraji střechy a hluboce se naklání přes její okraj, až skoro ztrácí rovnováhu. Nožkama třepotá ve větru a zas to vyrovnává, staví se do svislé polohy a s planoucíma očima se rozhlíží, hledaje možnost vyjádřit svou frustraci.
"Give me love," opakuje zlomeným hlasem, který postrádá předchozí vztek a naznačuje, jak moc zoufale se cítí a jak touží po lásce, té předháněné a přesto nepředvídatelné emoci.
"Love, love, love," ozývá se ze všech možných stran; ozvěna se mu krutě vysmívá a paroduje jeho nejniternější potřebu po emoci, po tom vědět, že tě někdo má rád a že na tobě někomu záleží.
Tak moc chce být milován, tak moc se chce k někomu moci přivinout, přitisknout své rty na rty druhého, cítit pod dlaněmi teplo jeho těla, moci se ho dotýkat... Tak strašně po tom touží, že jeho srdce přetéká emocemi, plní se jeho touhou a nakonec se i naplňuje tolik postrádaným citem. Není na to zvyklý a v důsledku je jeho srdce tak plné, že puká.
"Do you still want love?" ptá se kdosi řečnicky, když špičkou boty strká do těla chlapce ležícího na střeše, který má na tváři přihlouplý, ale šťastně vypadající úsměv.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Murphy Murphy | 13. února 2014 v 16:33 | Reagovat

Líbí se mi ta hloubka, kterou v té povídce vidím ...
Jak se až moc poddal touze, což ho zabilo. Nedokázal se ovládnout a získat kontrolu nad svými emocemi ... :')

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama