První nešťastná láska

5. března 2014 v 19:01 | Fox Drake |  Já a vše kolem mně
Marně přemýšlím, o čem bych vám mohla napsat. Tak jsem se rozhodla, že se pokusím rozebrat svůj "vztah" s jedním klukem od nás ze školy, který trval skoro tři roky a byl čistě platonický a iniciovaný z mé strany.
Když k nám přistoupil, všechny holky, které něco znamenaly ho neměly rády, nesnášely ho prakticky a byly proti němu. Nelíbil se jim jeho vzhled, jeho lehce dětinské a typicky klučičí chování pro upoutání pozornosti. Ale mně učaroval už ve chvíli, kdy ke mně stál zády. Hnědé vlasy, o něco větší nos, štěněcí oči a ten jeho útrpný výraz! Obočí stažené do nechápavé stříšky, oči vykulené a plné zmatku, pusinka pootevřená. Myslím, že právě tohle byl důvod, proč jsem ho milovala. Ačkoliv... Nemohla jsem ho milovat. Teď, zpětně, když se na to otáčím, si to dokáu uvědomit, že... Neznala jsemm ho. Jak jsem ho mohla milovat?
Psali jsme si, na chodbách se provokovali, zdravili se, usmívali se na sebe... Z jeho strany to prý byla jen slušnost, že mi odepisoval. V tom případě mi ale několik věcí stále nedává smysl, ačkoliv se na to dívám z odstupem. Proč na mě pořád kouká? Proč jdu po chodbě, cítím na sobě jeho pohled, když jsme v jedné třídě, hledí na mě, jako by se mi tím snažil něco naznačit... Nevím, nevyznám se v něm. Nevím, jestli se vůbec vyznám ještě sama v sobě.
Jenže pak se něco stalo, my jsme si přestali psát, omezila se konverzace na chodbách, až zcela ustala. Obnovila se až loňský školní rok, v zimě, kdy měl berle. Scházel ze schodů, já šla podél zábradlí a koukala jsem na něj, mluvila s ním. O prkotinách, ale zase jsme se začali bavit. Nevím, čím se to změnilo. Jenže pak jsme se v červnu, těsně před prázdninami pohádali. Sice jenom přes faacebook, ale to neznamená, že by to pro mě bylo méně bolestivé. Celé prázdniny jsem na něj myslela. A pak zas byla škola a já ho poprvé po dlouhé době viděla. Zastavilo se mi srdce. V tu chvíli jsem si uvědomila, že to vážně není jen pobláznění a že mi na něm z nepochopitelného důvodu záleží a že ho mám ráda.
Zase jsme se dali dohromady, mmyšleno konverzací z velké části vedené na facebooku. Jenže to si už jeho tříeda začala všímat, že se mezi námi něco děje, že na něj pořád čučím na chodbách a korunku tomu nasadila má povídka o něm, která měla ve školním časopise vyjít bez mého jména, ale zrada, ona vyšla a já byla přímo pod tím podepsaná.
Na jednu stranu se mi vážně líbilo, že se o mě lidé starají, ale na druhou stranu... S ním jsme se hodně ošklivě pohádali. A zase přes facebook. Řekli jsme si nemálo ošklivých věcí, některých doteď lituju, ale hodně mi to na něj změnilo pohled.
Už to jsou dva měsíce od té hádky, ale stále se víceméně ignoruje. Pokud se do ignorování počítají pohledy. Jenže... Já jsem momentálně zadaná. A troufám si říct, že i šťastně. Ale to zase v jiném článku.

Tímto jsem chtěla říct, že on byl moje první větší a nešťastná láska, která bolela, ale musela jsem si tím projít. Pořád na mě má vliv, pořád ho mám ráda a pořád jsem k němu nějak přivázaná, ale už to není tak silné, jako předtím. Kdo ví, co nakonec bude.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Murphy Murphy | E-mail | Web | 5. března 2014 v 19:15 | Reagovat

přečetla jsem si to, ačkoliv to od tebe znám všechno, i podrobněji :')
Nejvíc mě potěšila má slova ->
"Nemohla jsem ho milovat.  Neznala jsemm ho. Jak jsem ho mohla milovat?"
Ale jinak musím říct, že prostě tahle kapitola mi nepříjde úplně uzavřená.
Jsem ráda, že ses přes něj konečně přenesla.

2 C. C. | 5. března 2014 v 21:27 | Reagovat

... tak moc ráda bych ti na to něco napsala, abys věděla, že tu jsem. Ale nevím, co, absolutně nevím. Nějaké ty úryvky znám z vyprávění, i tak ne dost abych ten tvůj vztah k němu mohla nějak hodnotit. Navíc, sama víš, co se stalo, a je pro mě z neznámého důvodu těžké sformulovat cokoliv, co se tě týče...

3 Chriss Chriss | Web | 6. března 2014 v 20:46 | Reagovat

Miluju tenhle blog, a doufám, že to víš.
Chtěla bych mít k tobě tak moc blízko, abych věděla, o co šlo.

... Já tohle nikdy nezažila. Žádná "platonická láska" (počítá se to štěně Ashton?), láska na první pohled nebo tak. Ale přesto obdivuju lidi, kteří se přes to přenesou, stejně jako ty. A já doufám, že už jsi dávno za tím, a zbytečně se netrápíš.

Love ya, honey. x

4 Pix Pix | 12. března 2014 v 10:46 | Reagovat

Hej holka na tohle máš odpověď tady: http://rumer.blog.cz/1403/specialne-pro-fox-drake

5 rumer rumer | Web | 12. března 2014 v 14:38 | Reagovat

..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama