Kdo by to byl řekl (2)

24. dubna 2014 v 17:12 | Fox Drake |  Kdo by to byl řekl

Harry si není jistý, proč se probouzí. Zmateně mžourá do tmy a poslepu rukou hmatá po lampičce, kterou poté zapíná s cvaknutím vypínače. Napíná uši do ticha v domě a několik chvil jen mlčky poslouchá. Ovšem poté, když už chce své snažení vzdát a říct si, že se mu to vlastně zdálo a znovu si lehnout, slyší tiché zvuky dávení.
Theo!
Vyděšeně se vymotává z postele, nedbá na fakt, že na sobě má jen boxerky, a rychle se rozbíhá na záchod, který je v patře a kde Theo nejspíše bude.
A přesně tam ho nachází. Roztřesený chlapec v pozvraceném tričku s pomočenými kalhotami, jak klečí u záchodové míse a jen naprázdno dáví. Harrymu se svírá srdce. Rychle k němu přechází, bere ručník, který namáčí a dochází až k blonďáčkovi. Opatrně ho svléká ze špinavého a nevábně zapáchajícího oblečení, otírá ho ručníkem, a jakmile si je jist, že už zvracet nebude, otáčí ho čelem k sobě a pomalu ho vede k vaně. Chlapec neprotestuje.
Zapíná sprchu, šteluje vodu, aby nebyla horká a rychle plní vanu, zatímco Theovo tělo uchvacuje zimnice. Vyděšeně na něj hledí, poté mu svléká i spodní prádlo a bere ho do náruče, aby ho poté mohl do vody položit a přidržovat. Oba mlčí, ticho přerušuje jen drkotání Theových zoubků.
"Co se ti to stalo?" ptá se tiše zmučeným tónem muž, zatímco ho drží kolem ramen a snaží se, aby nezajel pod vodu, druhou rukou ho jemně omývá.
Jakmile je Theo čistý, a jeho zimnice je alespoň částečně a na chvíli překonána, opatrně ho vyndavá z vody a tiskne si ho k sobě. Poté si sedá na kraj vany, jeho si pokládá na klín a ručníkem ho rychle zkušenými pohyby suší. A nakonec ho balí do svého županu.
"Kam tě jen dáme?" Jeho otázka je zcela zřetelně řečnická, protože co by ubohý chlapec, kterému se zcela zjevně udělalo silně špatně, mohl odpovědět?
Ještě několik chvil si ho jen houpe na klíně, rukama si ho k sobě pevně tiskne a snaží se nerozplakat nad jeho zoufalastvím, když Theo tiše vzlyká, zuby se mu dál třesou.
"Vezmu tě k sobě do ložnice. Nemohu tě nechat spát u sebe," rozhoduje nakonec a opatrně si ho zvedá do náruče, poté se zvedá a jedná tak, jak sám řekl.

Jemně ho pokládá do rozválených peřin, na nohy mu nandavá své chlupaté ponožky a schovává ho pod peřinu, jemně ho líbá na čelo a odbíhá zpět do koupelny, aby se mohl zbavit oblečení. Není si jistý, jak by měl jednat, tak ho cpe do igelitového pytle, který háže za dveře, aby nemusel prát nebo tak. Rychle myje vanu, uklízí koupelnu a s kýblem v ruce se vrací do ložnice za Theem.
Chlapec, jak se zdá, naštěstí pokoje usnul, ovšem to Harrymu nebrání, aby se o něj i tak nebetyčně nebál. Kýbl odkládá vedle postele z Theovy strany, aby při dalším záchvatu mohl posloužit svému účelu, a poté sám leze k němu pod peřinu. Ruce obmotává kolem chlapcova nebohého, a stále se třesoucího těla, tiskne si ho k sobě a snaží se ho zahřát.
Během chvíle usíná i on.
+
Jak se zdá, noc dále proběhla v pořádku. Theo po chvíli usnul, zimnice ho přešla, ovšem naskočila mu teplota. Ale aspoň nezvracel.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama